Inovativní přístup k implementaci Fraud Detection System v Komerční bance přinesl Analytics Data Factory ocenění Nejspolehlivější partner

03.03.2023

Na začátku letošního roku SAS Institut ČR oceňoval partnery v několika oblastech spolupráce. Společnost Analytics Data Factory byla vyhlášena Nejspolehlivějším partnerem roku 2022 v oblasti Platform Services.

Status spolehlivého partnera ADF získalo díky inovativnímu přístupu k implementaci moderních platforem.  Špičkovým technologiím SAS společnost vdechuje život od roku 2015. Cílem není pouze zavedení platformy jako takové, ale díky silnému týmu odborníků se společnost stará především o další rozvoj a edukaci na straně zákazníka.

Příkladem může být kooperace s třetí největší bankou v České republice.  Zde více než šest let chrání ADF všech 1,6 milionů klientů, které má Komerční banka. Díky FDS (Fraud detection system) jsou monitorovány veškeré odchozí i příchozí platby včetně instantních, přihlašování do internetového a mobilního bankovnictví, tedy 1 milion prověřených transakcí denně. Každé přihlášení i transakce jsou oskórovány a během 20 milisekund je identifikován podvodný scénář. Společně jsou tak odráženy sofistikované techniky používané na internetu k získávání citlivých údajů a neoprávněnému přístupu k peněžním prostředkům. Toto řešení již zachránilo KB klientům téměř 180 milionů korun tím, že zachytilo více jak 800 pokusů o podvod.
„Ocenění je potvrzením, že naši práci děláme dobře. Zároveň je to závazek k udržení dynamického tempa i pro následující období. Cílem tohoto roku je rozvoj Customer intelligence se silnou orientací na zákaznickou zkušenost“, říká Kamil Mahdal, zakladatel a CEO společnosti Analytics Data Factory.

O společnosti

Analytics Data Factory s.r.o. působí na evropském, asijském a africkém trhu od roku 2016. Společnost se specializuje na zpracovávání dat v reálném čase,  rozvoj CRM, detekci podvodu nebo přímou komunikaci bank a pojišťoven. Pomáhá firmám nastavovat a řídit procesy v oblasti detekcí Fraudu. Nabízí víceúčelovou inteligentní platformu pro podporu digitalizace v oblasti maloobchodu. Analytics Data Factory je zlatým partnerem společnosti SAS pro Českou a Slovenskou republiku, poskytuje podporu všech jejich řešením  a produktům. Mezi významné zákazníky patří Komerční banka, Home Credit, Česká podnikatelská pojišťovna, pojišťovna Kooperativa,  ČSOB nebo Airbank. Více informací o společnosti na www.byadf.cz

Necháte nám drobečky, abychom věděli, jak nám to tu žije?

Ale jo

Vyberte si sušenky přesně podle vaší chuti a nálady.

Funkční cookies jsou nezbytné, aby nám web fungoval tak, jak má. Bude si tak pamatovat i nastavení a souhlasy, které jste nám udělili.

Souhlasím se všemi